Skip to main content
Skip to main content

Council Committees

Leadership Team meetings

From 24 May 2018
24 May 2018 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Members

PartyNameRoleMembership Dates
Conservative
Cllr Sarah Addenbrooke Lead Member for Adult Social Care and Public Health 07/09/2022 - current
Conservative
Cllr Elizabeth Campbell Leader of the Council 24/05/2018 - current
Conservative
Cllr Catherine Faulks Lead Member for Family and Children's Services 24/05/2018 - current
Conservative
Cllr Cem Kemahli Lead Member for Planning, Place and Environment 20/05/2019 - current
Conservative
Cllr Sof McVeigh Lead Member for Communities 26/05/2022 - current
Conservative
Cllr Josh Rendall Lead Member for Local Economy & Employment 21/05/2020 - current
Conservative
Cllr Kim Taylor-Smith Deputy Leader, Grenfell Housing, Housing and Social Investment 20/05/2019 - current
Conservative
Cllr Johnny Thalassites Lead Member for Finance and Customer Delivery 20/05/2019 - current
Conservative
Cllr Emma Will Lead Member for Culture, Leisure and Community Safety 20/03/2020 - current

Other Information