Home

Leadership Team meetings

From 24 May 2018
24 May 2018 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Data pager
Data pager
123
Page 2 of 3, Displaying meetings 11 to 20 of 22 meetings found in selected date range
01 May 201918:3020:30Kensington Town Hall, London W8 7NXOccurred
05 June 201918:3020:30Kensington Town Hall, London W8 7NXOccurred
10 July 201918:3020:30Kensington Town Hall, London W8 7NXOccurred
23 July 201918:3020:30Kensington Town Hall, London W8 7NXOccurred
18 September 201918:30TBCSmall Hall, Kensington Town HallScheduled 
09 October 201918:30TBCSmall Hall, Kensington Town HallScheduled 
13 November 201918:30TBCSmall Hall, Kensington Town HallScheduled 
11 December 201918:30TBCSmall Hall, Kensington Town HallScheduled 
15 January 202018:30TBCSmall Hall, Kensington Town HallScheduled 
12 February 202018:30TBCCommittee Room 1Scheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Conservative
Cllr Sarah Addenbrooke Lead Member for Adult Social Care and Public Health 20/05/2019 - current
Conservative
Cllr Elizabeth Campbell Leader of the Council 24/05/2018 - current
Conservative
Cllr Anne Cyron Lead Member for Communities 20/05/2019 - current
Conservative
Cllr Catherine Faulks Lead Member for Skills and Enterprise 24/05/2018 - current
Conservative
Cllr Gerard Hargreaves Lead Member for Culture, Leisure and Community Safety 20/05/2019 - current
Conservative
Cllr Cem Kemahli Lead Member for the Environment 20/05/2019 - current
Conservative
Cllr David Lindsay Lead member for Family and Children's Services 20/05/2019 - current
Conservative
Cllr Kim Taylor-Smith Deputy Leader, Grenfell, Housing and Property 20/05/2019 - current
Conservative
Cllr Johnny Thalassites Lead Member for Planning and Transport 20/05/2019 - current
Conservative
Cllr Mary Weale Lead Member for Finance 20/05/2019 - current

Other Information